x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 23 ürün bulunmaktadır.

Komponentler yapı kablolama sistemi karmaşıklığına bağlı olarak birden fazla ara bağlantı seviyesine sahip olabileceği için hiyerarşik yıldız olarak adlandırılır. Komponentler sistemindeki her bir hiyerarşik seviye bir nötr noktasına doğru yaklaşan bir kablo dizisidir. Komponentler yatay kablolama her bir telekomünikasyon çıkışından döşeme dağıtıcısına giden kabloların tümüdür. Komponentler dikey kablolama kat dağıtıcılarından bina dağıtıcısına doğru gelen kablolardan oluşur. Kablolamanın her bir dalı kullanıcıları ağa bağlayan aktif bir cihazda biter. Ağın genişletilmesi veya modernizasyonu alan düzenlerinin yeniden yapılandırılması yeniden düzenleme cihazların değiştirilmesi gibi işlemler genellikle bir mantık portu kablo bağlantılarının değiştirilmesini gerektiren değişikliklerdir. Bu gerekliliği yerine getirmek için patchleme prensibi tanıtılmıştır. Komponentler fiziksel olarak belirli bir kullanıcıyı ağın kendisine bağlar ve yapılandırma bakımından üst düzey esneklik sağlar.

 

Komponentler hakkında örnek verecek olursa bir kullanıcının genellikle bulunduğu çalışma ortamından taşınması gerekirse tüm iş hizmetlerini yeni çalışma ortamına atamak oldukça kolaydır. Bu yapı tipi, tüm cordlar kablo tanımlama panelini direkt olarak aktif cihaza bağladığı için basit patchleme olarak da adlandırılır. Ayrıca aktif cihazın kendisinin kabloları kurulumdan itibaren sonlandıran benzer bir paneldeki portlara kalıcı olarak bağlandığı çift patchleme olarak adlandırılan biraz daha karmaşık bir yapı oluşturmak da mümkündür. Komponentler ve ağ bağlantıları iki panel arasında yapılandırılır. Zarar gören konnektör bir panelin içindeyse zarar sınırlıdır ve hızla onarılabilir. Tersine zarar gören konnektör bir aktif cihazın üzerindeyse daha fazla masraf oluştuğu ve ağın çalışması üzerinden daha fazla etkide bulunduğu için bütün cihazın teknik servise gönderilmesi gerekir.

 

Kablolama terimi, kullanıcıları ve kaynakları birbirine bağlamak için kullanılan ağın kaynağındaki altyapıyı belirtir. Teknoloji ve ölçeklendirilebilirlik bakımından her biri kendi avantajına ve dezavantajına sahip çeşitli kablolama yapılandırmaları mevcuttur. Komponentler sistemleri için kullanılan tek bağlantı yapısı, kurulum aşamasında ve genişletme ve değiştirme aşamalarında büyük ölçüde esneklik sağlayan hiyerarşik yıldız bağlantı yapısıdır. Fiziksel bağlantı yapısı, fiilen kabloların node'lar arası bağlantısı için kullanılır. Komponentler mantıksal yapı birbirleriyle iletişim kurmaları için node'lar tarafından kullanılan yöntemdir. Kullanılan aktif ağ cihazlarına ve protokollere göre belirlenir. Fiziksel ve yapısal bağlantıların farklı olması olasıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.